Příští týden

13. ledna 2012 v 21:36 | Rita Sinistra |  Ze života
...se fotíme na tablo. Konečně jsem všechny kolem sebe přesvědčila o tom, že skutečně nikdy nehodlám jít na náš maturiťák. Mamka to vzdala první, otec mě chápal, přítel taky. Kamarádky a spolužačky to nepochopily. A pořád ryly. Určitě se poženu na ples celá žhavá, až za mnou bude čára jak po Ghostriderovi. Ale ten byl aspoň originální.
Nenávidím, jak se všechny holky těší na tu jednu jedinou událost, jak kdyby nic lepšího v jejich životě neexistovalo. Tři roky předem vybírají peníze (což by bylo v pořádku, kdyby u toho nebyly tak hysterické), celý třeťák se hádají, která má důležitější slovo a na začátku čtvrťáku se porvou, protože si nemůžou vybrat barvu šerpy. Všechny hodiny o informatice vybírají plesové šaty s půjčovným, za které bych si pořídila nový monitor. Nechci říct, že je špatně se na maturák těšit. Ale mezi těma holkama je něco moc zkaženého. kdyby si alespoň 90% z nich ve finále nevymyslelo naprosto totožný účes (tj. vyčesané či rozpuštěné nepřirozené lokny + vyžehlená ofina) a naprosto stejné šaty (všechny lesklé s úplně pitomě uříznutou krajkou, která je k vidění na každém druhém modelu), bylo by to fajn. Ale jak chcete, porvěte se o to. I o ty hloupé disko nebo popové písničky na nástup.
Možná vypadám jako zapšklá kráva, kterou žere, že nezapadla do třídy. To je docela možné. Ale věřte nebo ne, nejsem taková. Ať si slaví, proč ne. Mně se nelíbí ten způsob, jakým to všechno organizují. Copak je ta událost jediným důležitým bodem v jejich diskotékově-alkoholickém životě? Jestli ano, tak je mi jich upřímně líto.

No, příští pátek se fotíme na tablo. Vybrali téma námořníci a piráti. Piráty nakonec definitivně vyškrtli (sbohem, Johnny Deppe a Orlando!), takže jsou všichni námořníci. Nebudu mluuvit o tom, jak zrovna námořnickou tématiku nesnáším, stejně na tom nesejde. Ale shánět modré pruhované tričko a bílé kalhoty, to mě fakt štve. Bílou nenávidím a podobné tričko bych si v životě dobrovolně nepořídila, ale u nás se prostě ta trička nepůjčují. u nás si je musí každý pořídit. Někdy se směju, jak strašně to přožívají. Katka se málem hystericky počůrala, když prohlásila, že ona má také právo říct svůj názor a mít ten ples podle svého. Vyskakovala v té lavici, div nevyrostla na rekordních 160 centimetrů. (Teď se neposmívám lidem malého vzrůstu, posmívám se lidem s Napoleonským komplexem.)
Vím, že jsem o dva roky starší než oni. Ale probůh, i oni už mají 19 let. I oni jsou dospělí. Tak proč se pořád chovají jak haranti...
 


Anketa

Knock knock! Who's there?

Me! I kill you!

Komentáře

1 Sabí, kámo^^♥ Sabí, kámo^^♥ | Web | 15. ledna 2012 v 15:21 | Reagovat

píšeš úžasně, tvůj blog mě moc zaujalx)

2 Jezurka Jezurka | Web | 16. ledna 2012 v 12:10 | Reagovat

To, že prožíváš jinak maturitní přípravy, to není nic divného. Jednak, jak jsem si přečetla, jsi přece jen o něco starší, a pak máš jiné představy, no a co? Moje vnučka také letos maturuje, ale zatím jsem o žádných přípravách neslyšela nic a to tady byli v sobotu. Vidíš, budu se jí muset zeptat! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.